6 września 2022 Udostępnij

Co to jest materac hybrydowy?

Materace hybrydowe łączą w sobie cechy materacy piankowych i sprężynowych. Dzięki temu, że mają sprężyny, odznaczają się znacznie większą elastycznością i nie pozwalają ciału użytkownika zapadać się w nich. Z kolei warstwy różnych pianek gwarantują przyjemne otulenie, regenerację, relaks i odprężenie. Z czego składają się materace hybrydowe? Dlaczego warto je wybierać?

Co oznacza materac hybrydowy?

Materace hybrydowe to nowoczesne połączenie różnego rodzaju pian i bazy ze sprężyn kieszeniowych lub multipocket. Od zwykłych modeli kieszeniowych różnią się przede wszystkim ilością zastosowanych warstw. W wielu materacach z wkładem kieszeniowym spotkać można się tylko z dwiema warstwami, które po obu stronach zabezpieczają wkłady sprężyn.  Materace hybrydowe z kolei łączą w sobie wiele surowców – dzięki temu mogą zapewnić nam wysoki komfort i wygodę podczas snu. 

Różne właściwości poszczególnych warstw sprawiają, że materace dobrze dopasowują się do krzywizny ciała osoby śpiącej. Są także przyjemnie sprężyste oraz zapewniają użytkownikom cierpiącym na nadmierną potliwość, przyjemny sen w suchym środowisku, dzięki dodatkowej piance chłodzącej. 

Charakterystyka materacy hybrydowych

Materace hybrydowe to modele, które składają się z kilku warstw, często także wzbogacone są o dodatkową, odpinaną warstwę, czyli tak zwany top. Może on służyć jako samodzielny materac nawierzchniowy, a połączony z oryginalnym podłożem nie tylko podnosi komfort snu, ale też np. sprawia, że dany model jest odpowiedni dla osób z problemami z kręgosłupem.

Na rynku znaleźć można produkty w wielu różnych konfiguracjach warstw, dzięki czemu każdy użytkownik może znaleźć idealny materac dla siebie, ponieważ z łatwością go do swoich wymagań i potrzeb. Cena takich materacy również kształtuje się w bardzo szerokim przedziale i zależy przede wszystkim od liczby warstw i jakości wykorzystanych komponentów.

Komu polecane są materace hybrydowe?

Materace hybrydowe są dość uniwersalne, dzięki czemu praktycznie każdy może z nich korzystać. Najczęściej polecane one są dla:

  • par,
  • osób o wyższej wadze,
  • wymagających użytkowników,
  • osób starszych,
  • alergików,
  • osób z różnicą wagi, 
  • osób niezdecydowanych, 
  • tych, którzy chcą mieć wszystko w materacu,
  • osób, które szukających wysokiego materaca.

Materace hybrydowe bardzo często kojarzy się z modelami wykorzystywanymi w hotelach o wysokim standardzie i w sumie słusznie. Pasują one bowiem do szerokiej grupy użytkowników - osobom mającym problemy z kręgosłupem, starszym, alergikom, parom czy wymagającym użytkowników szukającym wyjątkowego poziomu komfortu. Dla tych wszystkich osób mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem. Cena tych produktów odpowiada wysokiej jakości, jaką gwarantują. 

Artykuł partnera

Komentarze (0)