5 kwietnia 2022 Udostępnij

Gdzie zamówić pranie wykładzin biurowych i kanap?

Obecnie funkcjonujące firmy, które zajmują się świadczeniem usług związanych z utrzymaniem czystości, oferują pranie wykładzin biurowych metodą ekstrakcyjną. Usługa realizowana jest w biurze klienta. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi przejmować się kwestiami logistycznymi. To wyszkolony pracownik zjawi się pod wskazanym przez nas adresem.

Większość tego rodzaju firm oferuje swoim klientom bardzo elastyczne terminy. Możesz dopasować czas realizacji usługi do swojego harmonogramu. Świadomość potrzeb swoich partnerów biznesowych jest bardzo istotna, dlatego firmy sprzątające umożliwiają zamówienie usługi na godziny popołudniowe, a nawet na weekend. Pozwala to doprowadzić swoją wykładzinę biurową do czystości w sposób bezpieczny.

Z tego rodzaju usługi bardzo chętnie korzystają przedsiębiorcy niezależnie od branży, w której działają. Popularność tego rodzaju usługi wynika z tego, że samodzielne dbanie o czystość tkanin jest bardzo ciężkie. Specjaliści są w stanie przeprowadzić skuteczny proces czyszczenia, w krótkim czasie. Na korzyść firm sprzątających przemawia również stosunkowo niewielki koszt oferty.

Jak wygląda fachowe pranie wykładzin biurowych realizowane metodą ekstrakcyjną?

Na metodę ekstrakcyjną składa się wiedza oraz technologia. Niezbędnym elementem jest również doświadczenie pracownika, który przeprowadza cały proces. Dlatego każdy specjalista oddelegowany do realizacji zlecenia przez firmę przechodzi odpowiednie szkolenie. Najważniejszym etapem procesu jest rozpoznanie materiału, z którego została wykonana wykładzina. Na podstawie tej informacji pracownik dobiera detergenty, które później wykorzysta.

Po wybraniu środków piorących specjalista przystępuj do przygotowania przestrzeni do pracy. Zabezpiecza on ściany oraz inne elementy pomieszczenia, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Oczywiste jest, że pracownik nie może dopuścić do powstania żadnych uszkodzeń podczas prania, dlatego musi dobrze ocenić sytuację.

Następnym etapem jest odkurzanie. Nie doceniamy zazwyczaj tej prostej czynności. Z punktu widzenia trwałości tkaniny ma ona ogromne znaczenie. Często odkurzane tkaniny znacznie dłużej cieszą nasze oko. Przez piasek oraz okruchy materiały znacznie szybciej się przecierają. Systematyczne odkurzanie pozwala usuwać tego typu zabrudzenie.

Po odkurzaniu przychodzi kolej na odplamianie. Nie zawsze ten krok jest konieczny, jednak w sytuacji, gdy na tkaninie występują widoczne plamy, pracownik wykorzysta odplamiacz. Jest to środek, który nanosi się punktowo, a jego celem jest wyeliminowanie przebarwień.

Pranie wykładzin biurowych polega na rozprowadzeniu po całej powierzchni tkaniny detergentu. Przy pomocy zaawansowanych urządzeń piorących wnika on w strukturę materiału. Środki piorące zmiękczają strukturę brudu. Dzięki temu znacznie łatwiej jest następnie go odessać. Przy pomocy ekstraktora ciśnieniowego zasysa się rozpuszczony brud oraz nadmiar wilgoci.

Jak zamówić specjalistyczne czyszczenie?

Nic prostszego. Najpierw wybierz miasto lub dzielnicę realizacji czyszczenia. Niech to będzie na przykład dzielnica Praga w Warszawie. Następnie wpisz w wyszukiwarkę pranie wykładzin praga lub pranie kanapy praga. Od razu znajdziesz strony firmowe z tego obszaru rakie jak te:

Fachowe pranie wykładzin biurowych

Po ukończonym praniu materiał jest wciąż wilgotny. Związane jest to z tym, że pranie metodą ekstrakcyjną jest sposobem czyszczenia na mokro. To, ile czasu będzie schła tkanina, zależy od wielu zmiennych. Wpływ na to ma rodzaj materiału, temperatura panująca w pomieszczeniu oraz obieg powietrza. Możesz zdecydować się na realizację zlecenia w okresie wiosenno-letnim, aby w prosty sposób skrócić czas schnięcia.

Jeżeli dodatkowo chcesz przyspieszyć ten proces, otwórz okno lub zwiększ temperaturę. Warto uwzględnić to, że materiał po usłudze jest wilgotny, aby móc dobrać dobry termin do realizacji usługi.

Według specjalistów wystarczy przeprowadzić specjalistyczne czyszczenie jeden raz w ciągu roku. Taka częstotliwość jest wystarczająca do utrzymania pozytywnych efektów. W ten sposób będziesz mógł przedłużyć długotrwałą ochronę swoich wykładzin. Jeżeli uznasz, że Twoje tkaniny wymagają częstszej pielęgnacji, możesz zamówić usługę dwa razy w ciągu roku. Nie marnuj czasu. Zamów pranie wykładzin biurowych już teraz.

Artykuł partnera

Komentarze (0)