11 lutego 2017 Udostępnij

Zamszowe torebki na wieczorne wyjście

Niezbędnym elementem każdego stroju kobiety jest torebka. Bez względu na to czy będzie ona towarzyszyć casualowej czy wieczorowej kreacji, jest ona swego rodzaju kropką nad i. Zarówno projektanci mody jak i projektanci wnętrz podkreślają często, że to dodatki nadają charakter danemu strojowi/wnętrzu. Dlatego też, można śmiało stwierdzić, że torebka, którą nosimy będzie dla wielu ludzi naszą wizytówką – wyrazi nasz styl bycia, pokaże upodobania i nada kompletny charakter naszemu strojowi.

Poprzedniczką torebki była szmaciana czy, w późniejszych latach, zamszowa sakiewka na pieniądze, którą nosiło się na pasku. Zamsz, ze względu na swój nienaganny wygląd i trwałość przetrwał do dziś jako surowiec, z którego chętnie szyje się torebki. Co ciekawe, zamszowe torebki są świetnym dodatkiem do wielu wieczorowych strojów. Jest jednak jeden warunek – okazja, podczas której torebka zostanie wykorzystana nie może być zbyt formalna.

Jak umiejętnie dobrać odpowiednią zamszową torebkę?

Torebka powinna przede wszystkim być dopasowana do charakteru ubrania oraz okoliczności. Wybierając ten dodatek możemy kierować się następującymi krytriami:

• ROZMIAR - im mniejszy, tym bardziej elegancko

torebka damska

Najbardziej eleganckie przyjęcia, spotkania powinny łączyć się z małymi i subtelnymi torebkami. Od każdej reguły jest jednak wyjątek. Przykładem jest torebka dobrana do długiej, prostej, czarnej sukni. W takim przypadku torebka może być ozdobiona perłami, cekinami czy łańcuszkiem (zamiast skórzanego paska).

• FUNKCJONALNOŚĆ - wszystko pod ręką

Torebki zamszowe, dobrze widziane podczas mniej formalnych okazji, są bardzo wygodne, gdyż mogą zmieścić w sobie bardzo dużo akcesoriów. W przypadku torebek wizytowych tak nie jest. Są one zbyt małe, by pomieścić jednocześnie pomadkę, lusterko, szczotkę itd.

• Buty w kolorze torebki to już niemodne

Taka zasada jak się okazuje już nie obowiązuje od dawna. Buty i torebka w takim samym odcieniu to tak naprawdę nuda. Warto bawić się barwami i stylami, wtedy rzeczywiście można mówić, że wszystko jest udane i ostatecznie stylistyka dobrze się prezentuje, buty też się zużywają szybciej, dlatego nie ma sensu takie różnicowanie i dopasowywanie torebki do butów.

• Styl oraz okoliczności

Jeśli chodzi o torebki zamszowe musi ona podkreślać stylizację jaką będzie się na daną okazję przyjmować. Dlatego właśnie okoliczności w jakich tworzy się taka stylizacja będą miały duże znaczenie i warto je brać pod uwagę. Powinno nam zależeć na tym, by styl jaki się będzie kreować był całością zaś torebka zamszowa może być traktowana jako jej zwieńczenie.

Komentarze (0)