24 lutego 2017 Udostępnij

Rodzaje torebek, które każda kobieta powinna mieć w szafie

Torebka to jedno z najważniejszych akcesoriów w każdej damskiej szafie. Najlepiej mieć kilka modeli, by je dopasować do okoliczności i nie popełnić modowego faux pas.

Jak znaleźć udaną torebkę?

Decydując się na kupno torebki warto brać pod uwagę estetyczne walory oraz praktyczne aspekty a więc czy będzie odpowiednio pojemna, ma dobrą liczbę kieszonek. Jeśli nosimy przy sobie wiele przedmiotów warto mieć torebkę z kilkoma kieszeniami, które łatwiej będzie lokalizować. Na spacer sprawdzać się będzie torebka worek, która zmieści parasol, telefon czy portfel.

Kobieca torebka musi przechowywać wiele ważnych czasem również ciężkich przedmiotów, a więc jej uchwyty muszą być dobre jakościowo i wytrzymałe. Jeśli chcemy ja nosić w dłoniach należy wybrać taką z rączkami, jeśli dłonie chcemy mieć wolne wybrać będzie trzeba propozycję z paskiem na ramię.

Istotnym elementem będzie również materiał z jakiego będzie torebka wykonana, ponieważ to on ma decydujące znaczenie, gdy chodzi o jej jakość. Najtrwalsze będą propozycje ze skóry naturalnej z dobrą podszewką. Trwałość wynika także z dobrze przygotowanych szwów zewnętrznych i wewnętrznych a także zamka torebka wizytowa​błyskawicznego. Rzadko się zdarza, by torebki z ekoskóry były wytrzymałe.

Nie można zapominać, że kolor torebki też ma znaczenia. Taka w czerni będzie najbardziej uniwersalna i pasować może do każdej stylizacji i na wiele okazji. Nie znaczy to jednak,, że do takiej czarnej torebki będzie trzeba od razu mieć buty w takim kolorze. Obecnie stawia się na większą dowolność i w tym zakresie można również nieco bardziej poszaleć.

Jakie torebki warto mieć w swojej szafie?

Klasyczna torebka na co dzień oraz do pracy to praktycznie dla każdej kobiety przedmiot codziennego użytku i będzie można mieć tam wszystko co każdego dnia chcemy mieć pod ręką. Prosty kształt, forma trapezu czy prostokąta to taka opcja, która na co dzień będzie się sprawdzać. Klasyczny model na co dzień nie powinien mieć wielu ozdób, ma być wygodny, z dłuższymi uchwytami i wytrzymały.

Kopertówka wizytowa to torebka, która przyda się każdej kobiecie na jakieś ważniejsze wydarzenia. Jeśli szykuje się impreza, na którą będzie trzeba wybrać klasyczną stylizację można oczekiwać, że taka torebka będzie rzeczywiście fajną propozycją i dobrze się sprawdzi.

Mała listonoszka na co dzień to dobra opcja dla tych kobiet, które nie zawsze muszą mieć ze sobą dużą torebkę. W takiej sytuacji rzeczywiście mniejsza propozycja również może się sprawdzić i warto będzie mieć ją pod ręka. Nie jest droga a wyjątkowo praktyczna.

Komentarze (0)