19 września 2022 Udostępnij

Jakie koncerty jesienią odbędą się w Lublinie?

Planujesz muzyczne wyjście? Chcesz komuś zrobić wyjątkowy prezent? Interesują Cię koncerty, recitale lub inne wydarzenia muzyczne w Lublinie? Jesienią Lublin oferuje wiele wydarzeń oraz koncertów, na które warto wybrać się z przyjaciółmi lub partnerem. Poznaj nasze zestawienie i wybierz, które z nich jest idealne dla Ciebie!

Jesienne koncerty w Lublinie

Dla wielbicieli brytyjskiego zespołu „The Beatles” Lublin oferuje tej jesieni wydarzenie wyjątkowe. Znana z serii koncertów Queen Symfonicznie grupa Alla Vienna, tym razem zaprezentuje znane utwory gurpy z Liverpoolu. W trakcie wydarzenia słuchacze mają szansę usłyszeć największe utwory, takie jak „Hey Jude”, „Yesterday”, „Let it Be”, „All You Need Is Love” czy „She Loves You”. Dodatkowo uczestnicy mogą zobaczyć najnowsze aranżacje zespołu.

Na fanów polskiej muzyki czeka niespodzianka! Tej jesieni w Lublinie można będzie usłyszeć zespół Lemon. Grupa w swojej krótkiej trasie po kilku miastach w Polsce świętuje ponad dekadę działalności, która rozpoczęła się pewnym wczesnym rankiem we Wrocławiu. Jest to wydarzenie pełne wspomnień, jak i szansa na posłuchanie (i zobaczenie) zespołu w różnych składach. Na scenie wystąpi pierwszy skład grupy Lemon, który rozpoczął historię całej grupy, jak i obecnych członków. Doskonałe wydarzenie dla fanów oraz szansa na bliższe poznanie ich twórczości. Dodatkiem będzie występ zespołu Enej.

Wyjątkowym wydarzeniem na mapie muzycznej Lublina jest koncert jednego z najbardziej utalentowanych i ciekawych polskich muzyków, jakim jest Maciej Maleńczuk. Artysta nieprzeciętny, często kontrowersyjny, który nie schodzi z polskiej sceny od wielu lat, tym razem słuchaczom w Lublinie zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty pt. „Klauzula Sumienia”. Jest to wydarzenie zarówno dla stałych wielbicieli piosenkarza, jak i osób niezaznajomionych z jego imponującym dorobkiem.

Lista koncertów dostępna jest na https://rytmy.pl/wydarzenia/lublin/

Mocniejsze brzmienia zza oceanu przygotowano w ramach Chatka Blues Festiwal. Wydarzenie rozpocznie się od polskiej legendy — koncertu Kasy Chorych. Kolejnym wartym uwagi występem jest pokaz umiejętności gwiazdy festiwalu — Daryla Strodsa, który zaprezentuję mieszanką bluesa/funku/jazzu. Uczestnicy mają szansę podziwiać również wystawę fotograficzną, stworzoną ze zdjęć z poprzednich edycji festiwalu.

Wielki powrót w Lublinie zaprezentuje polski zespół Various Manx. Odważne wokale Kasi Stankiewicz umilą słuchaczom oglądanie (i słuchanie) największych hitów zespołu takich jak „Kot bez ogona” czy „Orła cień”. W programie można będzie również poznać utwory z najnowszej płyty „ENT”, która została nagrodzona platyną. Doskonała okazja na przypomnienie sobie legendarnych brzmień zespołu oraz poznania nowego materiału.

Na wielbicieli poznawania nieznanych kultur, czeka energetyczne urozmaicone o degustacje wina i potrawy z bałkańskiej kuchni wydarzenie — Narodowa Perła Gruzji. Pełne gruzińskiej koncerty to pokazy nie tylko śpiewu, ale także wyjątkowe koncerty i tańce. I to wyjątkowe. W progamie muzyka instrumentalna oraz układy taneczne z udziałem…mieczy.

Artykuł partnera

Komentarze (0)