15 października 2019 Udostępnij

Torebka na studniówkę. Jaką wybrać?

Na wizerunek tegorocznej maturzystki na studniówce składać się będzie nie tylko dobrze dopasowana sukienka i buty, ale również makijaż oraz wszelkie dodatki takie jak biżuteria oraz torebka. Jak więc taką udaną torebkę wybrać?

Torebka będzie miała do spełnienia dwie funkcje, a mianowicie estetyczną i praktyczną. Ma to być modny dodatek do stylizacji i jej odpowiednie uzupełnienie, ale powinna także zmieścić klucze, portfel, telefon i kosmetyki jakie chcemy zabrać. Odpowiednia torebka ma być na tyle pojemna, by te przedmioty się tam zmieściły, ale nie może być zbyt duża, by nie burzyła dobrze przygotowanej koncepcji estetyki klasycznej dopasowanej do stylizacji związanej właśnie z wieczorowymi strojami.

Torebka na studniówkę – wristlet

Wristlet w języku angielskim oznacza bransoletkę. To taka propozycja, która ma być alternatywą dla portfela oraz kosmetyczki. Charakteryzuje się niewielkim rozmiarem, który pozwala na przechowanie wyłącznie najbardziej potrzebnych przedmiotów. To taka torebka, która ma niezbyt długi uchwyt, który umożliwi noszenie na nadgarstku właśnie tak jak bransoletkę.

Torebka na studniówkę – kopertówka

Kopertówka jest w kształcie prostokąta na tle innych torebek wieczorowych i nie tylko wyróżnia się tym, że będzie pozbawiona paska. Nie może być noszona na torebka wieczorowa​ramieniu. Konieczne jest jej trzymanie w dłoniach i są takie sytuacje, gdy okaże się, że będzie to jednak niekomfortowe. Taka torebka jest wystarczająco pojemna, by mieć tam szminkę, telefon, mały portfel. Kopertówka często proponowana jest jako skóra lakierowana albo satynowy, mocno zdobiony materiał.

Torebka na studniówkę – listonoszka

W przypadku dziewczyn, które nie chcą mieć torebki bez uchwytów sprawdzić się może klasyczna, praktyczna i co najważniejsze wygodna listonoszka z przedłużonym paskiem. Co ważne będzie można ją nosić na wiele sposobów na ramieniu. Jest na tyle pojemna, że można tam mieć telefon, portfel, klucze czy parasolkę. Co najważniejsze jeśli chcemy ją zestawić z kreacją wieczorową nie powinna być zbyt duża.

Jaki kolor takie torebki?

Po tym jak uda się wybrać rodzaj torebki będzie trzeba rozważyć również sprawę wzornictwa oraz tego jaki kolor będzie odpowiedni. Jeśli planuje się zakładać czarną sukienkę to na pewno wzorzysta torebka będzie dobrą opcją, ponieważ dzięki temu można liczyć na ożywienie całej stylizacji. Jeśli natomiast kreacja jest wielobarwna to bez wątpienia torebka musi być ,. jednokolorowa, najlepiej należycie stonowana, by w ten sposób równoważyła całą przygotowaną stylizację.

Komentarze (0)