31 stycznia 2017 Udostępnij

Jak dobierać torbę do ubrania? – 7 praktycznych rad

Kiedyś oczywiście wybór był łatwiejszy, ponieważ torebka miała pasować do butów i na tym właściwie cała filozofia się kończyła. Miała pasować kolorem i fakturą materiału. Jednak obecnie sytuacja jest skomplikowana. Torebka nie musi już być taka jak buty, ale powinno się ją komponować z resztą stroju. Można więc dopasować torebkę do apaszki, szalika czy rękawiczek. Warto pamiętać, że to jeden z najważniejszych elementów stylizacji, który będzie określał jej efekt ostateczny. Klasyczna elegantka będzie brała pod uwagę taką torebkę do butów, która będzie pasować i takie rozwiązanie zawsze się sprawdzi. jednak można również nieco bardziej poszaleć. Mamy kilka praktycznych porad, które podpowiedzą Wam jak wybrać torebkę do stroju oraz sylwetki, by uniknąć modowej wpadki.

Do butów? Niekoniecznie!

Tak jak już wspominaliśmy dawniej zestawiało się torebki z butami i była to podstawa dla eleganckiego stroju. Dziś jest to bardziej liberalne podejście do torba​tematu. Torebka ma prezentować się dobrze z całością stylizacji, może nawiązywać do apaszki, paska czy nakrycia głowy. Jeśli zdecydujemy się dobierać torebkę do butów to poza kolorem trzeba także zwracać uwagę na materiał z jakiego będzie wykonana. Raczej nie można zestawić jednego elementu zamszowego z drugim elementem, który będzie lakierowany, ponieważ nie zaprezentuje się do dobrze.

Dobieraj torbę do sylwetki

Wybierając torebkę trzeba będzie również zwracać uwagę na to jaką ma się figurę. To bardzo ważna kwestia. Jeśli kobieta jest niewysoka i drobnej budowy ciała nie może mieć dużej torebki na długim pasku. Takie zestawienie nie będzie udane. Najlepiej postawić na średni rozmiar torebki i krótszy pasek, tak by najszerszą część mieć na wysokości biustu. Jeśli chodzi o puszyste panie mogą one nosić wyraziste kolorowe torby, które odciągną uwagę od sylwetki. właśnie to skomponowanie torebki z sylwetką może się okazać bardzo istotną kwestią i musi być brana pod uwagę. Kobiety wysokie i szczupłe powinny postawić na torebki, które mają lekko zaokrąglone kształty, całkiem małe albo duże, średnie bowiem prezentują się u nich nijako.

Komentarze (0)