22 października 2019 Udostępnij

Torebki wizytowe o nietypowych kształtach

Torebka to jeden z ważnych atrybutów dla każdej kobiety. To praktyczne akcesorium, w którym znajduje się to co na co dzień będzie kobiecie potrzebne. Pełni ona rolę estetyczną i jest to modne uzupełnienie dla damskiej stylizacji. Poza klasyczną listonoszką warto mieć coś więcej i jakieś torebki o nietypowym kształcie.

W zależności od trendu w modzie kolor torebki dopasowuje się do odcienia butów albo też zestawia się te elementy stylizacji na zasadzie kontrastu. W jednym sezonie modne torebki s w rozmiarze XXL w innym będzie to rozmiar niewielki. Klasyczne modele o formie prostej są tak naprawdę ponadczasowe, ale specjaliści od spaw mody przekonują nas, że powinno się urozmaicać stroje torebkami, które mają nietypowe kształty.

Rodzaje torebek wizytowych

Kopertówka

To jedna z najmniejszych i najbardziej popularnych propozycji, gdy chodzi o torebki wizytowe. Nosi się je w dłoni, najczęściej są w kształcie prostokąta. Dostępna w dwóch wariantach z łańcuszkiem i bez. Większość producentów torebek dla wygody kobiet dołącza jedna cienki pasek, by nie trzeba było cały czas nosić ich w dłoniach. Powierzchnia jest ograniczona i dlatego kopertówka to raczej element stylizacji a nie miejsce do przechowywania. Najczęściej kobiety wybierają eleganckie modele z błyszczącej skóry, z dodatkowymi zdobieniami na przyjęcia czy randki wieczorową pora.

Wristlet

Nazwa torebki bierze się z angielskiego słowa oznaczającego nadgarstek. To nazwa, która wynika z konstrukcji takiej torebki, posiada ona bowiem cienki uchwyt, małe torebkiktóry będzie można założyć na kobieca dłoń i dlatego tak naprawdę będzie się nosić taką torebkę jako tą znajdującą się właśnie tak jak bransoleta na nadgrastku.

Kuferek

To model, który kształtem nawiązuje do sztywnych lekarskich toreb, z których kiedyś korzystali przedstawiciele służby zdrowia. Obecnie kobiety zestawiają takie kuferki z eleganckimi strojami i okazuje się, że czasami taka estetyka do wieczorowej stylizacji również może się sprawdzić i warto na nią postawić.

Torebka w kształcie ust i kota

Jeśli chodzi o nietypowe stylizacje pojawia się ciekawych propozycji całkiem sporo i wśród nich właśnie różnorakie torebki, których kształt jest zróżnicowany, między innymi torebki w kształcie kota czy ust, które wprowadzane są przez niektórych projektantów i skierowane są do bardziej odważnych kobiet, które chcą takie wyjątkowe stylizacje wybrać dla siebie. Oczywiście będzie trzeba poniekąd wykazać się pewną odwagą, by na taką właśnie torebkę w nietypowym kształcie się zdecydować.

Komentarze (0)